niedziela, 1 grudnia 2013

jak ja lubię swój zawód !




Uwielbiam oglądać starodruki, ryciny, pożółkłe od starości papiery na których kaligraficznym pismem ktoś przed wiekami nanosił notatki. Cieszy mnie możliwość wejścia do miejsc zamkniętych dla ogółu oraz oglądania tego, co wyciąga się na wyjątkowe okazje i dla wyjątkowych gości. Zawód bibliotekarza jest właśnie taką przepustką!
Powyżej zbiory pewnej starej przyklasztornej biblioteki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz